Kış Stilinin Vazgeçilmezi: Botlar!

UntitledStil sahibi ve sıcak bir kış için yeni sezonda aradığınız arzu nesnesi bot ve çizmeler şıklık yarışında bu sene. Eminim benim gibi düşünenleriniz de vardır ama öncelikle kendi adıma konuşacak olursam kışın göz zevki kadar ısınabilmekte benim için çok önemli. İçimde kedi ruhu mu var nedendir bilinmez ama kalorifer köşesinden, fön makinesine kadar sıcaklık yayan şeylerle arama bir aşk var. Durum böyle olunca da özellikle kışın göz zevkiyle konforun eş değer olması kaçınılmaz oluyor benim için. Ama tabii ısınacağım derken de göze hitap etmeyen ürünler kullanmak imkansız, kışın donsa da hava şartlarına uygun ayakkabı giymeme durumunu eminim ki bir çok kadın hayatında en az bir kez de olsa yapmıştır. Ne de olsa ‘’Şıklıktan geçen her yol mübah’’ biz kadınlar için! ☺

UntitledKonfor derdini bir kenara bırakacak olursak bu sezon çok seçeneğimiz olduğunu söyleyebilirim. Zincirlisinden topuklusuna, zımbalısından kovboy botlarına kadar birçok çeşit bu sezon karşımıza çıkıyor. Tabi ki hangi kıyafetlerle kombinleyeceğiniz ve günün hangi saatinde kullanacağınızla çok önemli. Doğru seçimlerle hem sade şıklığı hemde göz alıcılığı yakalayabilirseniz. Sizin için hazırladığım bot ve çizme rehberi belki kafanızdaki ‘’hangisini alsam’’ sorusuna yanıt olur ☺

Untitled
Günlük Botlar

60’lar modası kısa bilekte biten botlar bu sezonda sıkça karşımıza çıkıyor. klasik günlük stiliniz için şık bir tamamlayıcı rolündeler. Bohem bir stil için dünyaca ünlü model Kate Moss tarzında kahverengi kısa botları, püsküllü olanları ya da kovboy botlarını tercih edin. Skinny jean ve kazakla birbirinden şık günlük botları kullanın. Asi tarzınızı yansıtmak için de biker botları deri bir ceketle tamamlayın ve iddianızı sürdürün. Özellikle Zara ve Elledeki daki zincirli modeller benim favorilerim arasında siz de bir göz atın derim.

 

 

Cut – Out Botlar

Geçen yıl ünlülerin tercihleri ile bir anda dikkat çeken cut – out modelleri Bu sezon sonbaharda bayanlar sıkça kullandık. Ben kendi adıma; hava azıcık güneşli olsa üşüyeceğimi bilsem bile çıkarıyorum kutularından. Daha önce de demiştim her kadın üşüyeceğini bile bilse en az bir kez yapmıştır bunu diye, işte bu tamda cut – outlar için geçerli J  İster şort,skinny jeanler ile istersenizde elbiselerle kombinleyebilirsiniz.

UntitledUntitledUntitled

 

 

 

 

 

 

 

 

Topuklu Botlar – Bootieler

Kalın topuklu botlar kimi zevklere uymasa da bu senenin olmazsa olmazı. Gündüz şıklığınızı tamamlamak için birçok markada bulabileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Gece şıklığı için özellikle sivri burun botlar çok moda, Rosie Huntington gibi deri etek ve şık bir bluzla giyin ya da deri pantolonları da tercih edebilirsiniz.

 

Untitled

Untitled

Günlük Çizmeler

Her kadının gözdesi çizmeler yeni sezonda da bizimle. Skinny pantolonlarla kombinleyeceğiniz çizmelerle günlük şıklığı yakalarken, elbise ya da eteklerle şık ve bohem bir hava yaratabilirsiniz. Eğer uzun boyluysanız; sizde Miranda Kerr gibi mini bir elbise ve diz üstü çizmelerinizle kombin yaparak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Untitled

Untitled

 

Yağmur Çizmeleri

Yağmur çizmeleri malum Hunter’larla büyük bir hayran kitlesi yakaladı. Yağmurlu havalarda bizleri kurtaran yağmur çizmelerini skinny pantolonlarınızla veya eteklerinizle kombinleyerek gündelik hayatta da şık görünebilirsiniz.

Untitled

Untitled

Untitled

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir